Figurki z Okamikakushi od Konami!

Tagi: |

(Wpis dodany: 01.09.2009)


źrodło: nekomagic.com

Kolejne figurki w prawdziwych ubraniach - w dodatku ładnych. Czy to jednak praktyczne?

Konami wyda dwie bohaterki gry na PSP pt. "Okamikakushi". Dodam tylko, że w stworzenie tej gry zamieszani są PEACH-PIT - twórczynie m.in. "Rozen Maiden"- tutaj odpowiedzialne za projekt postaci, i Ryukishi07 - jeden z twórców serii "Higurashi no Naku Koro ni" - tutaj odpowiedzialny za scenariusz. Czyli ogólnie należy się spodziewać tajemniczej i krwawej historii dziejącej się w niewielkim japońskim miasteczku a także super moe bohaterek. O słuszności chociaż połowy powyższego stwierdzenia przekonuje nas wygląd poniżej zaprezentowanych figurek.

Wracając do figurek - to jak już wspomniałam wcześniej - są one odziane w prawdziwe ubranka. Ciekawy zabieg w stosunku do figurek w skali 1/8, ale czy praktyczny? Śmiem wątpić. Chociaż na zdjęciach ubranka prezentują się dobrze i wyglądają 100 x lepiej niż te dla dziewczyn z "Lucky Star" od FREEing, to niezła zabawa będzie z utrzymaniem ich w czystości. A częste pranie nie służy ubraniom, zwłaszcza tak małym, gdzie łatwo coś uszkodzić, nadszarpnąć, wyciągnąć nitkę itp. Do tego dochodzi kwestia ściągnięcia tego z nieruchomej figurki. Chętnym życzę powodzenia -_-". Z resztą sam producent nie jest przekonany do tego pomysłu, bo na swojej stronie zastrzega, że figurki wyda jedynie wtedy, gdy do 1 grudnia tego roku zostanie złożone po tysiąc zamówień na każdą z nich. Jeszcze o tym nie wspomniałam, ale zamówienia można składać jedynie na stronie Konamistyle.

Dla tych, którzy chcieliby mieć figurki z tej serii dodam, że na wiosnę przyszłego roku przewidziana jest premiera anime na podstawie tej gry. Oznacza to tyle, że opisywane przeze mnie dziś figurki wcale nie muszą być ostatnimi. Być może za pół roku pojawi się coś bardziej dostępnego i mniej ryzykanckiego (a może i ładniejszego).

Nazo no Shoujo

WYMIARY:

skala: 1/8
wysokość: 20 cm
cena: 7 980 jenów
produkcja: Konami
termin: marzec 2010
castoff: tak


źródło: konamistyle.jp


źródło: konamistyle.jp


źródło: nekomagic.com


źródło: nekomagic.com


źródło: nekomagic.com

Isuzu Tsumuhana

WYMIARY:

skala: 1/8
wysokość: 20 cm
cena: 6 980jenów
produkcja: Konami
termin: marzec 2010
castoff: tak


źródło: konamistyle.jp


źródło: nekomagic.com


źródło: nekomagic.com


źródło: nekomagic.com
3.666665
Średnia ocena: 3.7 (3 votes)

Napisane przez: Alicja
Portret użytkownika Alicja